‘Verbeteren integriteit corporaties is topprioriteit’
| Nieuws |
Het verbeteren van het integriteitbeleid bij woningcorporaties is een ‘topprioriteit’. Dat zegt Aedes-voorzitter Marc Calon in reactie op de uitkomsten van een onderzoek van het Centraal Fonds Volkshuisvesting (CFV) dat is gehouden in opdracht van het ministerie van WWI. Minister Van der Laan stuurde de Tweede Kamer op 21 oktober 2009 hierover een brief.
Onomstreden integriteit
Calon: ‘Aedes en de Vereniging Toezichthouders Woningscorporaties doen al heel veel om incidenten zoveel mogelijk te voorkomen. We zijn best een eind op weg, er gaan veel dingen beter dan een aantal jaren geleden.’ Soberheid en onomstreden integriteit zijn cruciaal voor maatschappelijke ondernemingen als woningcorporaties, stelt Aedes. De Aedes-voorzitter deelt de constatering van de minister dat het betreurenswaardig is dat een klein aantal corporaties geen medewerking heeft verleend aan de nulmeting. ‘Non-respons op het gebied van integriteit kunnen we ons niet permitteren’, aldus Calon.
Uit het CFV-onderzoek Borging waarden woningcorporaties. Nulmeting integriteitbeleid blijkt onder meer dat driekwart van de corporaties de integriteitsrisico’s onvoldoende analyseert, dat er vaker richtlijnen moeten worden opgesteld voor het onderhandelingsproces rond vastgoedtransacties en dat investeringsvoorstellen te weinig worden voorgelegd aan de toezichthouders van corporaties. Ook moet er volgens WWI meer aandacht zijn voor integriteit bij het personeelsbeleid, zowel aan de poort als tijdens functioneringsgesprekken.
Onder de loep
Aedes onderschrijft de aanbevelingen en zegt dat de sector zichzelf uitgebreid onder de loep neemt. Dit doet de branchevereniging door corporaties te helpen bij het instellen van klokkenluidersregelingen, het aanbieden van integriteitcursussen aan bestuurders en toezichthouders (in samenwerking met de VTW) en het organiseren van debatten om het bewustzijn te vergroten. Daarnaast geeft Aedes aan dat de aanbevelingen van WWI nadrukkelijk worden meegenomen in een breder onderzoek naar de werking van de governancecode, dat reeds is geïnitieerd door de onafhankelijke Monitoringscommissie Governancecode Woningcorporaties. De resultaten van dat onderzoek worden aan het eind van dit jaar verwacht.
Bron: Aedesnet
Deel dit bericht via uw favoriete sociale netwerk:

