Woningcorporaties voeren in een rap tempo belangrijke veranderingen door op gebied van informatievoorziening. Selecties en implementaties van nieuwe (primaire) systemen, interactieve websites, portalen, SOA en middleware/ESB-oplossingen zijn aan de orde van de dag. Maar hebben we vooraf goed helder waarvoor en voor wie we dit doen? En aan welke randvoorwaarden deze toekomstige oplossingen moeten voldoen willen ze een constructieve bijdrage kunnen leveren aan de organisatiedoelstellingen? Kortom, aan welke kapstop kun je deze en andere projecten en ontwikkelingen (denk aan fusies) ophangen om te bereiken wat de organisatie wil.

Veel gehoorde geluiden binnen de corporatiewereld:

 • Het ontbreekt aan samenhang tussen wat de business vraagt en wij kunnen leveren.
 • Afdelingen komen ieder met hun eigen probleem dat we zo snel mogelijk op moeten lossen, maar hoe houden we de boel beheersbaar?
 • We werken in de beleving van de interne/externe klant niet dienstverlenend genoeg.
 • De complexiteit van onze I&A omgeving blijft toenemen, terwijl ook de vraag naar snelle dienstverlening en ondersteuning toeneemt.
 • We werken op de I&A afdeling wel met zelf gedefinieerde standaarden, maar de link met de business ontbreekt.

Herkenbaar? Meldt u dan aan voor onze masterclass Enterprise Architectuur en help uw organisatie om samenhang tussen de bedrijfsdoelstellingen en de inrichting van de I&A functie te creëren, te beschrijven en te bewaken! Bij deze tweedaagse masterclass ligt de nadruk op toepasbaarheid binnen uw organisatie; u ontvangt na afloop een uitgebreide map met sheets en naslagwerken met achtergrondinformatie en praktijkvoorbeelden. Tevens krijgt u praktisch toepasbare voorbeelddocumenten (in Word) en diverse architectuur-modellen (in PowerPoint) die u voor uw eigen organisatie kunt inzetten. De masterclass wordt gegeven in kleine groepen (maximaal acht deelnemers), waardoor er ruimte is voor eigen casuïstiek.

Programma

Tijdens de masterclass doorloopt u de belangrijkste facetten van Enterprise Architectuur (EA) aan de hand van theorie en praktijkvoorbeelden. Voor elke stap krijgt u voorbeelddocumeten aangereikt, waarmee u zich de aanpak eigen kunt maken. U krijgt in korte tijd een kapstok van de meest relevante theorie aangereikt en leert van de praktijkvoorbeelden die u naar uw eigen dagelijkse praktijk kunt doorvertalen en direct kunt toepassen.

Dag 1

 • Waarom architectuur?
 • Wat is EA en wat is het niet?
 • Wat levert EA uw organisatie op?
 • Waaruit bestaat EA: raamwerken, producten & diensten, processen en tools
 • Corporatie Referentie Architectuur (CORA)
 • Huiswerkopdracht: zelf aan de slag met EA op basis van eigen casuïstiek

Dag 2

 • Terugkoppeling op huiswerkopdracht: delen van kennis en ervaringen
 • Actueel: De relatie tussen EA, Service Oriented Architecture (SOA) en middleware/ESB
 • Implementeren en toepassen architectuur: do's & don'ts
 • De rol van de interne Enterprise Architect
 • Volwassenheid van EA binnen de eigen organisatie: een groeipad

Na deze masterclass:

 • kunt u de meerwaarde van werken onder (enterprise) architectuur voor uw organisatie duidelijk maken;
 • weet u welke architectuurproducten en diensten u het beste voor uw organisatie kunt inzetten en waarom;
 • kunt u bepalen hoe EA het beste binnen uw organisatie kan worden ingebed en welke factoren daarbij een rol spelen;
 • beschikt u over praktische naslagwerken en voorbeeldmateriaal om zelf direct toe te kunnen passen binnen de eigen organisatie.

Voor wie is de masterclass bedoeld?

 • Manager I&A
 • Informatiseringadviseur
 • Functioneel beheerder
 • Projectleider I&A
 • I&A beleidsadviseur

Kortom: een must voor iedereen die werkzaam is op het snijvlak van organisatie en ICT!

Let op: omdat VVA-informatisering uitsluitend aan de klantzijde werkzaam is, zijn externen uitgesloten van deelname aan deze masterclass.

Data en locatie

De Masterclass wordt, afhankelijk van de belangstelling, meerdere keren per jaar aangeboden. De masterclass wordt verspreid over twee bijeenkomsten gegeven, zodat deelnemers in de gelegenheid zijn om de opgedane kennis in de tussentijd in de praktijk te brengen. De locatie kan per masterclass verschillen, maar zal zich in de driehoek Breda - Gorinchem - Den Bosch bevinden en goed (per auto en openbaar vervoer) bereikbaar zijn.

Uw investering 

De kosten van deze tweedaagse masterclass bedragen € 1.995,- per persoon. Een tweede deelnemer van dezelfde corporatie betaalt slechts € 1.495,-. Deze kosten voor deelname zijn inclusief koffie, thee, lunches, literatuur, een waardevol naslagwerk met voorbeeldmateriaal en een afsluitend diner op de laatste bijeenkomst, en exclusief BTW. Na ontvangst van uw aanmeldingsformulier ontvangt u een factuur, waarmee u bovenstaand bedrag kunt voldoen. Nadat wij uw betaling binnen hebben, ontvangt u van ons een bevestiging van deelname voor de masterclass Enterprise Architectuur.

Meer informatie en inschrijven

Meer informatie over deze masterclass kunt u opvragen bij Martijn Videler.

Delen op:

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op LinkedIn

Contact

Postbus 834
4600 AV Bergen op Zoom

Telefoon

Martijn Videler: 06 29 54 26 30
Piet Verdult: 06 22 21 36 97

E-mail

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Deze website maakt gebruik van cookies om het verkeer op de website te analyseren.

Akkoord

Over VVA-informatisering

VVA-informatisering is een innovatief en onafhankelijk informatiseringsbureau. We werken op het snijvlak van organisatie en ICT. En spreken beide talen.

Onze projectleiders, adviseurs en coaches zijn experts op het gebied van digitale strategie, online dienstverlening, softwareselectie en -implementatie, slimmer werken en organisatie inrichting. Lees meer...

Nieuwsbrief

Op de hoogte blijven van ons laatste nieuws?