Scrum. Iedereen die betrokken is bij IT projecten heeft er ongetwijfeld wel een keer van gehoord. Maar wat is het nu eigenlijk precies? Wat zijn de verschillen tussen Scrum en traditioneel projectmanagement? Wanneer werkt het wel goed en wanneer juist niet? Wat kunnen woningcorporaties en zorginstellingen hiermee en hoe kan VVA hier op inspelen? Met deze vragen is VVA aan de slag gegaan tijdens de incompany Scrum training.

VVA past Scrum al een tijdje toe in haar projectvoering en –ondersteuning van software implementaties. Scrum is van origine een framework voor softwareontwikkeling. Kenmerkend hierbij is dat er met zelfsturende teams wordt gewerkt die in korte iteraties functionaliteit opleveren. Een team werkt na elke iteratie de to-do list en de prioriteiten bij, op basis van nieuwe inzichten van zowel de klant als van henzelf. Deze werkwijze blijkt niet alleen handig te zijn voor softwareontwikkeling, maar ook voor software implementatie. Sterker nog, ook bij niet IT gerelateerde projecten kan het worden ingezet. Reden genoeg dus om ons hier verder in te verdiepen en daar gezamenlijk over te sparren. En ja, papieren vliegtuigjes gooien helpt daarbij!