Dit Portugese ziekenhuis kreeg een boete opgelegd van maar liefst 400.000 euro omdat het de AVG (GDPR in Europa) overtrad. En weet je waarom? Teveel medewerkers hadden toegang tot patiëntgegevens.

Het is dus ontzettend belangrijk dat alleen medewerkers die deze gegevens écht nodig hebben hierbij kunnen. En niet te vergeten: dat gegevens voor een duidelijk doel worden verwerkt, hier een wettelijke grondslag voor is en niet langer worden bewaard dan strikt noodzakelijk. Is uw organisatie in control als het gaat om gegevensbescherming?

Met het nijpende personeelstekort hebben veel zorgorganisaties ongewild wat anders aan het hoofd dan de privacywetgeving. Bovendien is het een hele kluif om te voldoen aan alle verplichtingen en om in control te zijn. Behoefte om op praktische wijze invulling te geven aan de verplichten van de AVG? En om medewerkers handvatten mee te geven voor veilig omgaan met persoonsgegevens? Neem contact met ons op via r.swinkels@vva-informatisering.nl.